Григорій Тютюнник Дивак.1. 3. Перекажіть епізод, у якому Матильда Петрівна поставила двійку хлопчику від імені вчительки.

. 16

Пошаговый ответ

27.03.2023, проверен экспертом
Разблокировать ответ

Відповідь:

Я вже так багато років працюю у школі, скількох діток я навчала, але цей хлопчик таки особливий. Він такий дивний. Щось у ньому є таке... Про нього, як і про Тараса Шевченка, можна сказати:  "з нього буде або щось дуже добре, або велике ледащо". От і останнього разу. На уроці малювання я  дала завдання дітям - намалювати невеличкого горщика. Детально розповіла про важливість таких перегнійних горщиків у сільському господарстві, про те, що цього горщичка мені спеціально передали з нашого колгоспу, і про те, як усі працівники сподіваються, що з наших діток виростуть гарні помічники. Учні старанно малювали. Всі малюють горщики, а Олесь намалював дятла. Змушена зізнатися, що дятел у нього вийшов дуже гарний, але як же мені його оцінювати? Виходить, що мій учень відбивається від колективу, підриває мій авторитет, не розуміє важливості розвитку сільського господарства. Я змушена була поставити йому двійку. А ще й за поведінку двійку поставлю, тому що Олесь залишив урок без дозволу .  

Пояснення:

Другие вопросы по предмету

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Проблема важкої долі жінки-кріпачки, яка вимушена була все своє життя страждати і приховувати  своє материнство.

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Риторичні оклики: «Господнє небо і село, ягня, здається, веселилось!»; «Поглянув я на ягня — не мої ягнята!»; «Обернувся я на хати — нема в мене хати!»; «Не дав мені бог нічого!»; «І хлинули сльози, тяжкі сльози!»; «…лани, гаї, сади!».

Риторичні запитання: «…чи так мені чого було?»; «…чого так весело було?».

Порівняння: «…любо стало, неначе в бога..»; «мов прокинувся, дивлюся»; «…поцілувала… наче сонце засіяло, неначе все на світі стало моє».

Метафори: «сонце гріло, не пекло»; «сонце… не довго молилось»; «сонце запекло, почервоніло і рай запалило»; «небо помарніло».

Епітети: «небо голубеє»; «тяжкі сльози», “господнє небо”

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Тема – зображення важкого життя простого українського люду, беззахисність існування в умовах тогочасного суспільного ладу.
Ідея – засудження дій тогочасної владної верхівки, яка байдужа до долі простих людей, чинить безчинства та перешкоду їхньому по-своєму щасливому і повноцінному життю.

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Її освоювали португальці ,іспанці , нормани, англійці . Географічні об'єкти названі на честь першовідкривачей:

Берингова протока , Гудзонова затока

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Вадим- цікавий , проклятий , незвичайний;

Сніжана - схожа за характером на Софійку, вередлива , кохана;

Ірунчик - нецікава , любить гроші , пихата ;

Софійка - смілива, слухняна , поважає старших ;

Сашко- добрий ,скромний, в майбутньому власник ресторану

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Заклик-Рефрен «Відкрити двері» вказує на пристрасне бажання, прагнення, прийняття, сильну потребу, тягу до революції-нареченій. Його повторюваність є різновидом навіювання, створення мимовільного, асоціативного відчуття зображуваного. Комплексно ландшафт виглядає так. У церкві (вказівка на «хорали» - рід релігійних співів латинською мовою в католицьких і протестантських церквах) перед вівтарем стоїть молодий, який пристрасно чекає свою наречену для здійснення шлюбної церемонії. Молодий або хтось інший (той же автор) закликає відчинити двері храму, оскільки наречена з'явилася, стоїть за дверима і готова підійти до молодого. В очікуванні молодий всі завмирає на найвищій точці напруги, і в першу чергу завмирає молодий («Очі, серце...Сталі»).

Наречена з'являється, і жахливих наслідків її появи є горобина ніч (літня грозова ніч - символ грозного наростання чого-те, тривоги, втрати і смерті), закривавлені шляху (образ кривавої весілля, весілля крові нагадує створену приблизно в цей же час п'єсу «Криваве весілля» іспанського поета і драматурга Федеріко Гарсіа Лорки, в якій в ході весілля це свято також перетворюється в страшну різанину) і незвичайний дощ, який йде... невыплаканными сльозами (сльози - символ плачу, скарги і втрати, тим паче невиплакані - ті, які ще мають виплакатися або і зовсім невиплакані) і тисячами (наприклад, в контексті Біблії це слово вказує на події кінця світу і Божого суду). Отже, граничний идеализирование революції 1920-х в лірику Тичини об'єднано з визнанням катастрофічності її наслідків для української нації.

думаю ти мала на увазі це твір.
Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент
1.Що, що, надзигльований? - мов сiро-блакитнавi, побризканi росою безсмертники, оживають старi очi. Дiд ошелешено пiдкидає вгору брови, потiм одгетькує мене вiльною рукою i починає смiятись. Вiн дуже гарно смiється, хапаючись руками за тин, ворота, рiжок хати чи дерево, а коли нема якоїсь пiдпiрки, тодi нею стає його присохлий живiт. В таку хвилину вся дiдова постать перехитується, карлючки вусiв одстовбурчуються, з рота вириваються клекiт i "ох, рятуйте мою душу", з одежi осипається дерев'яний пилок, а з очей так бризкають сльози, що хоч горня пiдставляй пiд них. (зовнішність діда) 2.На другий день уже було вiдомо, що чортяка мене не вхопить, бо я вночi нi разу не бухикнув. Тому дiд зауважив, що я одчайдух i весь удався в нього, а мати сказала, що - в оглашенного.( характер Михайлика) 3.заходилася повчати, щоб я у церквi не лобурясничав, не шморгав носом, не крутивоя дзигою, не ловив гав, не перся наперед, не смiявся, не пирхав, не лiз на крилас та частiше хрестив лоба. ( характер матері) БІЛЬШЕ ШУКАЙ В ПЕРШОМУ РОЗДІЛІ!  
Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

Новела  "Камінний хрест" цілком присвячена темі еміграції. У ній письменник розкрив ті причини, що гнали бідняків у чужі невідомі краї.

Іван Дідух наймитував, потім 10 років відбув у війську, а коли повернувся на село, батько й мати вже померли, лишивши йому завалену хату та букатку горба. Він почав господарювати на цьому горбі. Вік свій збув бідняк на тім горбі, а не вибився з нужди. Сини не хотіли лишатися після нього наймитами, вимагали "завезти" їх до землі та дати хліба. "Два роки нічого в хаті не говорили, лиш Канада та й Канада..." Спродавши усе, старий їде шукати землі й хліба, а жінці каже, що везе її в далеку могилу, що вже на горбі поставив собі і їй кам'яний хрест. Не зазнавши щастя тут, Дідух не сподівався знайти його й на чужині.

Влучно автор розповів про той хрест, бо саме хрест можна ставити на житті людським, такому важкому і невдячному, як у Івана. Чужина для нього — смертний кінець тяжкої долі.

Так влучно і точно Стефанику вдалося передати внутрішній біль героя тільки тому, що він був нерозривно пов'язаний зі своїм народом, писав картини з життя, переймався цими проблемами з великим переживанням за подальшу долю кожного селянина.

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

спрятавшись

Українська література Українська література
Пошаговый ответ
P Ответ дал Студент

                                      В. Симоненко Ти знаеш що ти дюдина

Тема: роздуми письменника про швидкоплинність життя, протягом якого кожний повинен встигнути покохати, зробити добрі справи.

 Ідея: заклик раціонально використовувати час, відведений на життя, поспішати жити.

Основна думка: людина — велике створення на землі, вмій з гордістю носити це ім’я, кожна людина неповторна.

Проблематика твору.

людина і суспільство (призначення людини на землі);

індивідуальність кожної людини.

швидкоплинність часу і життя.

Художні особливості поезії.

Повтори:

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

Риторичні запитання:

«Ти знаєш, що ти — людина?»

«Ти знаєш про це чи ні?»

Риторичний оклик: «Гляди ж не проспи!»

Епітети: «люди добрі, ласкаві, злі», «усмішка, мука єдина».